Осамдесетих година прошлог века слало се четири милиона честитки дневно
Данас је у Дому културе приређена тематска изложба васкршњих честитки из приватне колекције Јасмине Јанковић, која обухвата честитке из периода од 1880. до 1945. године.
Присутнима су се обратили Мирко Малешић, уредник ликовног програма Дома културе и сама колекционарка Јасмина Јанковић.

„Најпре се захваљујем директорици Дома културе на гостопримству. Јако ми је драго да сам у вашем граду, јер је ово једна мултикултурална средина, а оне су увек лепе, инспиративне и увек имамо шта да покажемо. Ви сте сигурно некада можда добили од неког неку разгледницу или неку честитку. А то је у нашем времену, од осамдесетих година прошлог века, када се слало четири милиона честитки дневно по целом свету, једноставно застало како је дошла модерна технологија. Ова колекција од 1880. броји 3 000 примерака, али су то Божићне, романтика, деца, родитељство, жене, даме, портрети, социјални живот. Прва честитка је настала 1843. године и рађена је у Музеју Викторије и Алберта. Прва честитка у Србији, прва серија, настала је 1896. године у Београду. Штампарија „Валожић“ је сликала Калемегдан, Царев двор и сликала је Народно позориште. Светски формат честитки је 14×9, виде се и различити мотиви“, рекла је ауторка изложбе и колекционарка Јасмина Јанковић.

На овој изложби посетиоци су имали прилику да виде приказе романтике уз богатство калиграфских и филателистичких фрагмената. Отварањем изложбе дат је осврт на историјат штампе честитки, тематску разноликост, лично приказан афинитет колекционарског избора и начина доласка до примерака. Циљ изложбе је да укаже на потребу преношења поруке писаном речју уз слику као и лепоту заборављене комуникације данас, када је свет преплављен кратком поруком без емоције, јефтином графиком, телефоном, интернетом.
Верица Кијановић