Економска школа се суочава са низом проблема на чијем решавању се већ ради. Део проблема зграде „старе Учитељске школе“ већ је решен, а наставак радова се очекује за време зимског распуста

Директор Економске школе Ирмедин Кордић изнео је неколико проблема са којима се ова школа суочава већ дужи низ година, али је рекао и да је направљен значајан помак ка решавању истих. Један од проблема јесте старост објекта у коме се одржава део наставе. Према његовим речима, у згради која је позната као „стара Учитељска школа“, а у којој се налазе учионице које се и данас, након више од 150 година користе, оштећен је плафон на 5 учионица.

Како Кордић наводи, оштећења и пукотине постале су видљиве након серије земљотреса који су Србију и регион задесили током марта ове године. У три од тих пет учионица већ је урађена реконструкција комплет полафона и саме носеће конструкције. А у још две учионице очекује се наставак радова у периоду после новогодишњих празника, односно за време зимског распуста. Због старости објекта, сам плафон налазио се у веома лошем стању јер је грађен од материјала који нису толико трајни и који су већ пропали.

Овај пројекат обнове финансиран је у потпуности из буџета саме школе, а како директор каже, неке од других планова су морали да одложе јер је ова реконструкција, иако непланирана, била неопходна ради очувања безбедности ученика и радника школе. У питању је, према подацима пројекта, 119,4 m² укупне површине коју је потребно изменити и довести у стање које омогућава безбедно извођење наставе у овим просторијама, а вредност самог пројекта је 1 159 654 динара.

Такође, Кордић наводи и неке од пројеката који су успешно реализовани а тичу се обнове неких учионица које се налазе у оквиру главног објекта школе. Како он каже, направљен је велики помак у том погледу, а истиче и пројекте које сами ученици и школа спроводе. Ипак, према његовим речима, недостају средства која би било потребно додатно издвојити из буџета саме општине за образовање у Пријепољу како би се средње школе афирмисале и како би се привукли ученици јер је евидентно да се губи велики број ученика на годишњем нивоу. То, заправо, одражава слику тренутног стања и основних и средњих школа у Пријепољу и одаје утисак одлива самог становништва.

В.К.

ОСТАВИ ОДГОВОР

Молимо унесите Ваш коментар
Молимо унесите Ваше име