Прикупљено 30.000 динара за породицу Каљић на хуманитарној изложби колекционарских аутића у ОШ „Владимир Перић Валтер“
У Основној школи „Владимир Перић Валтер“ одржана је хуманитарна изложба колекционарских аутића, коју је иницирао ученик седмог разреда и члан Ђачког парламента, Алис Ћосовић. Посетиоци изложбе имали су прилику да виде око 170 експоната, а сви добровољни прилози били су усмерени за помоћ породици Каљић.
„Већ годину дана скупљам аутиће. А пошто је тај хоби и моја велика страст, жело сам да прикажем и другима. Нисам ни могао да замислим да ћу за годину дана сакупити толики број примерака, сада их имам око 100. Онда сам се досетио да бих могао и да организујем изложбу са хуманитарним карактером. Драго ми је да су се суграђани, ученици и наставници одазвали и мислим да би требало сви да будемо хумани. Другари у почетку нису могли да верују да имам већ толико аутића и да сам опседнут њима. Млађем брату сам дао скоро све аутиће и не жалим због тога“, каже Алис.

Школа је позвала све ученике, родитеље и љубитеље колекционарства да посете изложбу, која је првобитно трајала од 24. новембра до 1. децембра 2025. године у холу млађих разреда, али је акција продужена до 11. децембра. Захваљујући великодушности посетилаца прикупљено је око 30.000 динара, који ће бити уплаћени за помоћ породици Каљић.
„Имам око 20 легендарних камиона и легендарних аутомобила, затим Хот вилс аутиће, Меч бокс, као и Бурагове макете. Највећу подршку ми пружају родитељи. А инспирација ми је била изложба у Дому културе, па сам видео да аутор те изложбе има око 300 макета, што ми је било тада невероватно“, напоменуо је Алис.
В.К.




