Један од одборника изнео је идеју да је неопходно увести „пасоше“ за кућне љубимце, док неки одборници сматрају да буџет за 2025. годину ипак није „развојни“
Седма седница СО Пријепоље почела је уз присуство 38 одборника, а на дневном реду било је 9 тачака уз три допуне које је предложило Општинско веће. На самом почетку седнице усвојен је дневни ред са допунама, као и записник са претходне седнице.
Свакако, главна и, како је већина одборника коментарисала, најзначајнија тачка била је разматрање Предлога одлуке о буџету Општине Пријепоље за 2025. годину. Поводом ове расправе, председник општине Драго Попадић коментарисао је 2024. као веома успешну годину и са великим бројем започетих инвестиција. Када је у питању Предлог одлуке о буџету Општине Пријепоље за 2025, Попадић је истакао да је планиран наставак започетих, а предвиђене су и додатне ивестиције. Према овом Предлогу, буџетска резерва је на максимуму, а оно што је председник истакао као проблем који је био присутан у реализовању ивестиција током 2024. је неусаглашеност са извођачима радова.
Општински већник Марко Шљукић изнео је анализу овог Предлога, где је навео да се у 2025. години мора радити на томе да општина Пријепоље оствари позитиван амбијент за привлачење ивеститора. Оно на чему ће се темељити буџет за следећу годину јесте, пре свега, повећање обима локалних прихода, попис имовине и повећање пореза на исту, повећање комуналних такси, препарцелацију грађевинског земљишта, успостављање Паркинг сервиса, као и успосављање система даљинског очитавања водомера. Оно што је Шљукић истакао као јако важно јесте и рад ЈКП „Лим“, где ће се радити на новој систематизацији и новом књиговодственом софтверу.
Одборник М. Башић истакао је да је позитивна страна овог Предлога буџета то што је предвиђено значајно одвајање средстава у области социјалне заштите. Такође, он је истакао и да је неопходно радити на побољшању јавне расвете, тиме што ће се светиљке заменити ЛЕД-расветом. Према његовом мишљењу, важно је повећати средства која се издвајају за потребе Месних заједница, а он сматра и да су неки путни правци изостављени из плана расподеле средстава за исте.
Одборник С. Тандир сматра да је највеће постигнуће наше општине то што нема дугове, као што је то случај у неким општинама у окружењу. Док одборник З. Садовић сматра да је Пријепоље неправедно изостављено из неких пројеката који се тичу брзих саобраћајница и гасовода. С друге стране, неки одборници изнели су став да овај Предлог буџета „није баш толико идеалан“. Односно, да „није баш реалан и остварив“. Одборник Е. Кајевић сматра да је при извођењу неких радова везаних за ивестиционе пројекте „заказао надзор“ и да је квалитет истих упитан.
Одборник Р. Ракоњац изнео је став да држава сваке године „закида“ локалне самоуправе за одређени износ средстава, што је, према његовим речима, у овог години у износу од 1,6 милијарди. А, одборник О. Мрдаковић сматра да овај Предлог буџета „није развојни“, односно да је, према његовом мишљењу, неопходно омогућити запослење младим људима у општини и тиме утицати на останак становника. Мрдаковић је изнео и проблем привредне зоне на Коловрату, која је остала без стабилног снабдевања електричном енергијом, на шта је председник општине Попадић одговорио тиме да је код овог пробелма у питању недостатак неопходне документације.
Један од одборника је имао став да је Предлог буџета „списак лепих жеља“. Одборник Љ. Бабић скренуо је пажњу свима да је проблем „Висећег моста“ веома битан и да исти треба боље обезбедити док се ово питање не реши. Он је, такође, тражио да већници, заменик и помоћник предесдника Општине, као и заменик председника Скупштине, буду „волонтери“. Односно, да се „одрекну своје зараде у корист грађана“.
Одборник Д. Попадић рекао је да ће СПС у Пријепољу подржати овај Предлог буџета и похвалио је начин на који је исти презентован, односно да је тачно наведено „колико средства коме иде“. А, одборник Б. Дивац је испред странке СНС рекао да ће подржати овај Предлог и додао да је исти „развојни“.
Када је у питању тачка која подразумева разматрање Кадровског плана Општинске управе, начелник исте Миодраг Ћубић истакао је да је тренутно стање такво да је у ОУ Пријепоље запослено укупно 90 лица, од којих 65 на неодређено, а 25 на одређено. Ћубић је напомену да овај Кадровски план, пре свега, служи за добијање сагласности за нова запошљавања, а у циљу подмлађивања кадрова без повећања броја запослених.
Главна расправа по овој тачки поведена је по питању запошљавања Бошњака. Односно, тражено је да се испоштују законски прописи по овом питању. Неки од одборника мишљења су да „не треба да се делимо“ и да је „битна стручност“. Такође, остало је и питање једног од одборника о томе колико је запослених посредством РРА Залтибор.
Потом, тачка дневног реда која се односила на расправу о повећању локалних комуналних такси подстакла је расправу о повећању такси за истицање фирми. Одборница А. Таловић поставила је питање везано за то да ли је омогућено у потпуности плаћање такси електронским путем. Неки одборници коментарисали су како локална самоуправа нема приходе од такси за рекламирање фимри на „билбордима“ и рекламним паноима. Са друге стране, неки од одборника су били изричито против повећања ових такси, јер сматрају да је то велико оптерећење за привреднике, па ће за последицу имати отпуштање радника почетком 2025. године. Оно што су одборници још критиковали по питању ове тачке јесте и то како је могуће да је Предлог буџета усвојен пре решавања исте.
Када је у питању тачка дневног реда која се осносила на разматрање Предлога одлуке о измени и допуни одлуке о мрежи јавних основних школа, одборник Р. Ракоњац изнео је став да је неопходно ученицима који не похађају школу у издвојеним одељењима обезбедити превоз до матичне школе.
По петој тачки дневног реда која се односила на побољшање енергетске ефикасности у Општини Пријепоље, представници РРА Залтибор истакли су да је уведена база за праћење потрошње топлотне енергије и да постоји могућност да се Дом културе другачије организује по питању поторшње, односно да је процењено да постоји могућност постављања соларних панела.
Шеста тачка односила се на решавање проблема ЗОО хигијена, на шта се, према речима неких од одборника, чекало предуго. Један од одборника изнео је идеју да је неопходно увести „пасоше“ за кућне љубимце.
Када су у питању преостале тачке дневног реда седме седнице СО, није било значајније расправе.
Верица Кијановић