Јуче је председник општине Драго Попадић, заједно са сарадницима, обишао радове на асфалтирању пута у селу Бабине. Радови су реализовани по директном налогу председника Републике Србије, са циљем унапређења саобраћајне инфраструктуре у овом делу општине.
Председник МЗ Бабине Бајо Томашевић изразио је своје задовољство квалитетом изведених радова који се приводе крају. Он сматра да је ово веома битна инвестиција за Бабине, у којима је главна делатност пољопривреда и прерада дрвета, а мештани су изразили велику захвалност председнику Републике Србије за ову значајну инвестицију, која ће допринети бољој повезаности и квалитету живота у заједници.
Овај пројекат је вредан 25 милиона динара и омогућава комплетну реконструкцију и асфалтирање пута у дужини од 1100 метара. Извођач радова је предузеће „Путеви Ужице“. А према речима председника општине Драга Попадића, у плану је да се путном инфраструктуром направи директна веза са општином Прибој. Он је, такође, истакао велики значај овог пројекта за локалну заједницу и нагласио посвећеност општине унапређењу локалне инфраструктуре.
А, према речима председника Попадића, данас почињу радови и на деоници од 7,1 km пута од Сопотнице према месту Дивачке стране, док постоје велике наде да се направи и пројекат реконструкције пута од Сопотнице, преко Ивања, па све до насеља Шарампов.
В.К.