donacija

Sportski pregled: RUKOMETAŠICE IZBORILE BARAŽ

14 jun 2021

ŽRK “Prijepolje“ igra protiv “Jagodina 2“ za plasma u Super B ligu.Emir Rovčanin četvrti na Prvenstvu Balkana u atletici. Završeno fudbalsko prvenstvo Zapadno – moravske zone.

Rukometašice ŽRK “Prijepolje“ su, kolo pre kraja sezone u Prvoj ligi – Zapad grupa A, osigurale drugo mesto. Pobedom protiv “SPD Radničkog 2“ iz Kragujevca, Prijepoljke su, uz odličan učinak u ligi, izborile i baraž za plasman u Super B ligu. ŽRK “Prijepolje“ će priliku za ulaz u viši rang tražiti protiv ekipe “Jagodina 2“. Reč je o ekipi u kojoj povremeno nastupaju igračice iz prvog tima RK “Jagodine“ koje su već tri godine šampionke države. Drugi polufinalni par čine “Radnički“ Svilajnac i “BB Bekament 2“ iz Aranđelovca.

ŽRK “Prijepolje“ se samostalno finansira i okuplja 45 rukometašica različitog uzrasta.

RK “Beli Anđeo“ savladao je u zaostaloj utakmici Prve lige – Zapad “Slogu“ iz Kraljeva rezultatom 35:34.

Član AK “Polet“ i reprezentativac Srbije, Emir Rovčanin, osvojio je četvrto mesto na Prvenstvu Balkana u atletici za starije juniore u Istanbulu. Rovčanin je u disciplini skok u vis “preletio“ iznad 2 metra i 10 centimetara i tako za 2 centimetra popravio lični rekord kojim je pre sedam dana osvojio bronzano odličje na Prvenstvu Srbije.

Za plasman na Evropsko prvenstvo Rovčaninu, koji je državni šampion u skoku u vis za atletičare do 20 godina, potreban je rezultat iznad 2 metra i 12 centimetara.

Utakmicama 30. kola završeno je ovogodišnje fudbalsko takmičenje u Zapadno – moravskoj zoni. Oba kluba iz naše opštine sezonu su završila sa porazima na domaćem terenu. “Polimlje“ je pretrpelo debakl protiv “Sevojna“. Gosti su slavili sa čak 6:0. “Jasen“ je u komšijskom derbiju izgubio od “FAP-a“ 3:2.

Ovogodišnje fudbalsko nadmetanje Prijepoljci su okončali na devetom mestu sa 33 boda, a Brodarevci na jedanaestom sa 28 osvojenih poena. Titula prvaka i plasmanu Srpsku ligu pripala je ekipi “Sloge” iz Bajine Bašte.

Kapitenka ŽKK“Mileševka“ i najbolja košarkašica Druge lige Srbije, Nataša Bučevac, proglašena je za najuspešniju sportistkinju Nove Varoši.

Plasman na državno finale Sportskih igara za mlade ostvarila ženska košarkaška ekipa “Sputnjik“ koju čine košarkašice ŽKK “Mileševka“ i ženska fudbalska ekipa FK “Jasen“. Finale je zakazano za početak jula na Zlatiboru.