Fudbal :“POLIMLJE” IZNENADILO U SEVOJNU

23 novembar 2020

Timska igra krunisana sa dva gola Brajovića. “Jasen” nije mogao do bodova u Priboju.

U poslednjem kolu jesenjeg dela prvenstva Zapadno – moravske zone ekipa “Polimlja” je u Sevojnu uspela da zabeleži drugu ovosezonsku pobedu u gostima. Prijepoljci su strpljivom i disciplinovanom igrom najpre neutralisali pritisak domaćina, da bi u drugom poluvremenu u potpunosti preuzeli tok utakmice.

Fudbaleri “Polimlja“ su uprkos klizavom terenu bili pokretljivija ekipa sa više elana u odnosu na protivnika, pa su prvi stvorili ozbiljniju priliku. Brz kontranapad, koji je kroz sredinu povukao Petrić, nije iskoristio ponajbolji igrač utakmice Stefan Pjanović.

Domaćin je imao više loptu u svom posedu, međutim odlično posložena odbrana i dinamičan vezni red Prijepoljaca nisu im dozvolili da se razmašu. Imali su dve prilike u prvom delu igre. Prvu je sigurno rešio golman Bjelak, a drugu, nakon kornera, prečka gola gostiju.

Treću priliku drugoplasirana ekipa lige stvorila je u drugom poluvremenu. Na jednu dugu loptu neodlučno reaguju golman i centralni bekovi, a na njihovu sreću i napadač domaćih Đajić koji nije uspeo da pogodi nebranjenu mrežu.

Veliko zalaganje, disciplinovana, timska igra i brza transformacija iz odbrane u napada svoje rezultate dala je u 58. minuti. Radilica i spona između defanzivne i ofanzivne linije, Pjanović preseca napad domaćih i u kontru šalje Purića. Ovaj iz dve promene pravca, na levoj strani otkriva Petrića koji asistira Brajoviću za 0 -1.

Nakon primljenog pogotka, fudbaleri “Sevojna“ utakmicu nastavljaju užurbano i brzopleto, što se kako je vreme odmicalo pretvaralo u nervoznu igru bez plana. Sa druge strane, gostujući igrači dobijaju na samopouzdanju i na terenu igraju miran, siguran fudbal. Tačku na još jednu dobru partiju, fudbaleri “Polimlja“ postavljaju u sudijskoj nadoknadi. Korpulentnom Jevtoviću nije bilo teško da se zagradi, primi degažiranu loptu i sačeka egzekutora Brajovića za konačnih 0-2.

Igra prikazana u poslednja dva kola dokaz je da mlada ekipa “Polimlja“ polako sazreva i da talenat, samo kroz trud i disciplinu, donosi kvalitet. Pobeda u Sevojnu jeste iznenađenje, ali i trijumf fudbalskog potencijala ekipe iz Prijepolja, koja će za sezonu ili dve u Sevojno odlaziti sa epitetom favorita.

“Polimlje“ se trenutno nalazi na devetoj poziciji u prvenstvu. Ima 20 bodova i utakmicu manje. Zbog nepovoljne epidemiološke sitacija u opštini odložen je derbi susret sa “Jasenom“. Pozitivan rezultat te utakmice popeo bi Prijepoljce 2-3 pozicije više.

Brodarevci su proteklog vikenda gostovali u Priboju gde su poraženi od “FAP-a“ rezultatom 3 – 1. Jedini pogodak za “Jasen“ postigao je kapiten Adis Balija. Dvanaesti su na tabeli sa isto toliko bodova, a eventualnim trijumfom protiv opštinskog rivala, prolećni deo prvenstva mogli bi dočekati sa za jednu poziciju boljim plasmanom.