Košarkaški vikend:POBEDE PRIJEPOLJSKIH KLUBOVA

09 novembar 2020

“Mileševka” zadržala priključak za vrhom tabele. “Mileševac” treći put preko 100 ubačenih poena.

Prijepoljke su od prvog minuta kontrolisale meč. Sa Lidijom Vučković na poziciji plejmejkera “Mileševka“ je odigrala utakmicu bez oscilacija u igri.

Gošće su prvih desetak minuta držale rezultatski priključak zahvaljujući pogocima za tri poena. Kada je “Mileševka“, početkom druge četvrtine, agresivnijom odbranom neutralisala dalekometnu paljbu Požežanki, utakmica je prelomljena. Zahvaljujući ofanzivnim skovima Anele Polovine i Edine Mukladžije, uz nekoliko asistencija Vučković i 19 poena Nataše Bučevac, Prijepoljke su na odmor otišle sa 11 koševa prednosti. U drugom delu domaće su rutinski, koš za koš, održavale prednost da bi na kraju slavile rezultatom 69 – 59.

Novom pobedom “Mileševka“ je zadržala priključak u borbi za vrh tabele. Pete su sa 10 bodova, jedan manje od vodeće ekipe “Proletera“. Sledeće kolo gostuju “Ljuboviji“ koja je do sada ubeležila 2 pobede i 4 poraza.

U Drugoj regionalnoj ligi – Zapad, KK “Mileševac“ je nastavio pobednički niz. Prijepoljci su na svom parketu bili bolji od “Mladosti“ iz Čačka. Trijumfovali su rezultatom 102 – 85. Sa 4 pobede iz isto toliko odigranih mečeva ubedljivo drže vrh tabele. U 5. kolu gostuju ekipi “Morave“, u Zalbaću.