Фудбал: “ПОЛИМЉЕ“ ВОДЕЋЕ

31 avgust 2020

Након другог кола у Западно – моравској зони, фудбалери “Полимља“ задржали су прву позицију. “Јасен“ је на домаћем терену славио против “Црнокосе“ из Косјерића.

“Полимље“ је гостовало у Заблаћју код код чврсте екипе “Омладинца“, где је славило резултатом 1-0.

Гол је постигнут у 5. минути. Након уигране акције Бјелака и Цмиљановића по левој страни, овом потоњем се отворила прилика за центаршут. На његову лопту одлично регује Брајовић који главом матира голмана домаћина.

У 15. минути спорна ситуација. Цмиљановић сече лопту у шеснаестерцу домаћих. Одбрана га руши и судија свира пенал. Своју одлуку, међутим, на сугестију помоћног суца мења и досуђује офсајд за домаће. Тренер Љујић протествује на шта му судија удељује црвени картон.

“Полиимље“ је било доминантнија екипа и у другом делу утакмице. Међутим нису искористили неколике изгледне прилике.

У 75. минути голман “Полимља“ Бјелак рутински измиче лопту нападачу домаћих, који преко њега пада, на шта судац свира једанаестерац. Шут са беле тачке погађа стативу.

Фудбалери “Јасена“ угостили су у Бродареву екипу “Црнокосе“ и забележили своју прву овосезонску победу. Домаћин је повео у 25. минути голом Ризовског. До краја првог полувремена гости су успели да изједначе. У другом делу утакмице “Јасен“ је показао да је квалитетнија екипа и головима Балије у 57. и Ђурђевића у 77. минути обезбедио прва три овосезонска бода.

У наредном колу “Полимље“ дочекује “Полет“ из Љубића, док “Јасен“ гостује у Пријевору код истоимене екипе.