И тако је „Полимље“ које још излази и које је ове године напунило 70 година и спада у најстарије новине у Србији, обележило скромно свој јубилеј уз гитару и песму и Алманах, јединствену публикацију у коју је стала не само историја новина, већ и мала историја овог града. Аутор је новинар „Полимља“ Индира Хаџагић. Шта је „Полимље“? То је један од симбола овога града. Институција. А то треба умети (са)чувати
Огледало локалне власти су комунални проблеми и на који начин се и да ли решавају јер су они у надлежности локалне власти. Зашто смо „проболи“ срце града?
Председник државе Александар Вучић је најавио и обећао, а на осталима је да реализују или што би народ рекао да „запну“. Зграде „Ливнице“ нестајале су. Коме треба производња кад имамо сировине? А ливци су били „најбољи другари“. Шта је то логика прагматизма?То је логика „насиља“ над свим што се не разуме и што је другачије.
Истински хероји те „године короне“ били су лекари и сви здравствени радници и сви наставници и просветни радници. За „Полимље“ су о стању у својим градовима писали Пријепољци који живе широм света. Било је то ексклузивно. Колико? Ко то да процени?!
Никада није забележен такав карантин на нивоу држава. Вирус је донео изолацију, ванредне ситуације, невиђене епидемиолошке мере, маске, али и смрт. „Полимље“ је ипак изашло у сред ванредног стања које је трајало скоро два месеца. Радило се први пут комплетно на „даљину“. Капа доле за малу редакцију која је све забележила натри пута већем броју страна.
И тако је Хотел видоке Б категорије продат за 18 милиона фими из Београда. И наставио са пропадањем. А у водоводно постројење на Сељашници те године уложено највише од отварања. Прошло пола века.
90 година новина у Пријепољу:
КАД ЈЕ НЕМАЊА ПЕТРИЋ ПОДИГАО ПЕХАР
Имали смо првака Србије из историје. Био је то Фарук Хаџијакуповић ученик ОШ „Валтер“ предметне наставнице Наџије Хаџагић. Синанчевић је заблистао на спортској мапи света у бацању кугле. Владе Дивац је ушео у кућу славних. Немања Петрић био је капитен одбојкашке репрезентације која је освојила европско злато.Југослав Ратковић из Кучина био је финалиста „Слагалице. Била је то добра година
Ту, у сокаку, крај кућа Јусуфагића увек паркирано једно од „биринџи“ кола кад је мало ко кола имао, сведочи о чаршијској скромности. А цело једно село „стаде“ у „Ладу“. Пред очима целог града руши се бисер архитектуре, једини преостали на Главној улици. А шта оно причаше о „мусали“?! Кад би било срама...
Мало је тога остало што Пријепољце подсећа на Пријепоље и један дуго присутан начин живота и односа међу комшијама. Те две кафане и њихови власници били су баш то. А те године Мала школа новинарства „Жур за журналце“ коју води новинар Индира Хаџагић промовисала је у Библиотеци свој „Журналац“ јединствене новине за децу и родитеље у Србији. Број је био посвећен Пријепољу.