Првенство Централне Србије у атлетици: МИЛЕНА И ЕМИР НА ПОБЕДНИЧКОМ ПОСТОЉУ

27 jun 2017

У Крагујевцу је прошлог викенда одржано првенство централне Србије у сениорској и јуниорској конкуренцији. Иако без главних адута, Армина Синанчевића, Кристине и Влајка Радивојевића, пријепољски атлетичари остварили су одличне резултате и из Крагујевца донели две златне медаље.

Млада Милена Кијановић свакако је највеће изненађење првенства јер је мимо свих очекивања освојила прво место у трци на 100 метара.У Крагујевац је отишла са жељом да се евентуално пласира у финале, али је остварила успех какав ни сама није сањала.Овај резултат може бити наговештај да ћемо, уз Кристину Радивојевић, у будућности имати још једну атлетичарку која ће пријепољском спорту доносити бројне медаље.

И у јуниорској конкуренцији један Пријепољац се потрудио за велико изненађење. Петнаестогодишњи Емир Ровчанин победио је у скоку у вис иако је по годишту још увек пионир а ово му је било прво значајније такмичење од када се бави атлетиком.

19532545 1939866026269009 856272388 o

У Крагујевцу је наступио и ултрамаратонац Антоније Кијановић, али трку на 3000 метар није завршио.