Sportski pregled:POBEDE “POLIMLJA” ,“MILEŠEVCA” I “BELOG ANĐELA“

22 mart 2021

“Polimlje” ubeležilo prvu pobedu u prolećnom delu sezone. “Jasen“ remizirao. “Mileševka“ poražena u produžetku. Košarkaši trijumfom započeli plejof. Rukometaši “Belog Anđela” osvojili bodove u Kraljevu.

Pošto je uprava kluba uspela da obezbedi sredstva za kotizaciju, fudbaleri “Polimlja” odigrali su svoju prvu utakmicu u nastavku prvenstva. Prijepoljci su na svom terenu pobedili ekipu ”Omladinca” iz Zablaća rezultatom 2:0. Vodeći go, krajem prvog poluvremena, postigao je Hamzić, a konačni rezultat, sredinom drugog dela utakmice, postavio je Purić. Ovom pobedom “Polimlje” se učvrstilo na sedmoj poziciji, a u narednom susretu igraju zaostalu utakmicu u Parmencu, nakon čega, u 18. kolu gostuju u Ljubiću ekipi “Poleta”.

Fudbaleri “Jasena“ su drugu utakmicu prolećnog dela takmičenja u Zapadno – moravskoj zoni odigrali u Kosjeriću gde su remizirali protiv “Crnokose“. Brodarevci su sredinom prvog poluvremena pogotkom Čovića došli u vodjstvo. Na žalost, tri boda su ispustili desetak minuta pre isteka regularnog toka. “Jasen“ je zadržao dvanaestu poziciju na tabeli i u sledećem susretu dočekuje “Prijevor“.

Košarkašice “Mileševke” odigrale su još jednu neizvesnu utakmicu. U pretposlednjem kolu Druge lige dočekale su tim “Proletera”. Zrenjaninke su se od druge četvrtine rezultatski odlepile. Zahvaljujući pre svega izuzetno preciznom šutu za tri poena, u jednom momentu imale su prednost od 15 koševa. Prijepoljke su uspele da u poslednjim sekundama utakmice izjednače i susret uvedu u produžetak u kojem se nisu najbolje snašle. Gošće su slavile rezultatom 92:90. “Mileševka” je četvrtoplasirani tim lige i u poslednjem kolu putuju u Srbobran.

Košarkaši “Mileševca” su pobedom u gostima započeli plejof takmičenje za plasma u viši rang. Prijepoljci su bili bolji od lajkovačkog “Železničara”. Rezultat 90:66. U 2. kolu dočekuju ekipu “Šabac”.

RK “Beli Anđeo” je u zaostaloj utakmici 8. kola Prve regionalne lige savladao, na gostovanju u Kraljevu, ekipu “Sloge” rezultatom 34:31. Prijepoljci su, u do sada odigranih devet kola, zabeležili po četiri pobede i poraza i jedan nerešen rezultat. Sa dve utakmice zaostatka nalaze se na deobi od 4. do 6. pozicije u prvenstvu. U sledećem kolu gostuju u Užicu.

Rukometašice “Sedmerca“ su u 7. kolu Prve regionalne lige – Zapad poražene na gostovanju u Novom Pazaru. Ekipa “Pazar 2003“ slavila je rezultatom 23:8. Prijepoljke su u narednom kolu slobodne.

Odbojkaši “FAP Livnice“ nisu otputovali na duel sa “Partizanom“ iz Lipljana jer je utakmica odložena.