Košarka: “MILEŠEVKA” BEZ PLASMANA U PRVU LIGU

01 mart 2021

“Topolčanka” je u drugoj četvrtini stekla rezultatsku prednost, koju domaće do kraja utakmice nisu uspele da stignu.

Košarkašice “Mileševke ” nisu iskoristile priliku da na svom terenu savladaju lidera prvenstva. Porazom od “Topolčanke”, rezultatom 89 – 85, u 19. kolu Druge košarkaške lige, Prijepoljke su ispale iz trke za plasma u elitni rang takmičenja.

Do sredine prvog poluvremena oba tima su se smenjivala u vođstvu. Rezultatski egal prekinut je u drugoj četvrtini kada domaće prave seriju od čak 14 neiskorištenih napada. Slično se desilo i protiv “Ljubovije” u prethodnom kolu, kao posledica slabo organizovane igre u ofanzivi. Protiv “Topolčanke”, organizacija je bila dobra, zakazala je egzekucija. Za nešto više od sedam minuta, koliko domaće nisu ubeležile koševe, gošće iz Bačke Topole uspele su da stvore razliku koja je u jednom momentu iznosila 16 poena prednosti.

”Mileševka” je u drugom poluvremenu zaigrala bolje, poletnije i efikasnije. Pa ipak, domaće sve do pred kraj susreta ne uspevaju da naprave seriju kojom bi anulirale prednost od 11 poena, koju je “Topolčanka” ponela sa odmora. U tome im najviše odmaže gostujući tandem Zorić – Radulović, koje su na ovom meču zajedno ubacile 49 pogodaka. U finišu susreta, Vučković sa dve vezane trice i Bučevac koševima sa linije slobodnih bacanja, napokon prave mini seriju. A nakon što su gošće uzvratle, Dragutinović svojom petom trojkom na meču smanjuje na koš zaostatka i otvara priliku za preokret. U poslednjih 40 sekundi Radulović je prisebna u “penal završnici”, a domaće ne uspevaju da realizuju dva napada, pa bodovi zasluženo odlaze u Bačku Topolu.

Iako je poraz od “Topolčanke” srušio nadu za ulazak u Prvu ligu, Prijepoljke ne treba da očajavaju. Zadržati se treću sezonu za redom u nacionalnom rangu i pri tome uspešno parirati bivšim državnim prvacima i vicešampionima, uspeh je o kojem sanjaju klubovi iz bogatijih sredina od naše. Za veće domete je, pored nesumljivog talenta i požrtvovanosti, koji krase ovu generaciju košarkašica, potrebna i logistička podrška sponzora, više termina za treninge, ali i par pojačanja.

Do kraja takmičenja ostalo je da se odigraju još tri kola. “Mileševka” zauzima petu poziciju na tabeli, a u narednom kolu gostuje u Beogradu, kod četvrtoplasirane “Karaburme”.