Фудбал :ДЕРБИ ПРИПАО “ПОЛИМЉУ“

30 novembar 2020

Фудбалери “Јасена“ и “Полимља“ окончали су јесењи део првенства Западно моравске зоне одигравши заосталу утакмицу 13. кола.

Сусрет на Росуљама боље су отворили Бродаревци, који у водство долазе у 16. минути. Погодак са неких двадесетак метара постиже нападач домаћих Ћирковић. До краја првог дела фудбалери “Полимља“ су се успели прилагодити тврдом и неравном терену и преузети иницијативу. Након продора преко леве стране, на одличан центаршут Бјелака, Ровчанин главом тресе мрежу Деспотовића, па се на одмор отишло са нерешеним резултатом.

У другом полувремену Пријепољци долазе до водства. Пурић се пробио у шеснаестерац оставио повратну лопту за Рачића који из трка погађа за 2-1. “Јасен“ се резултатски враћа у 75. минути преко капитена Адиса Балије. Трећи погодак за “Полимље“, а свој првенац за сениорски састав, постиже шеснаестогодишњи Ћосовић, опет након одличне асистенције Едина Бјелака.

Према речима помоћног тренера Зулфа Малагића, који је на овом сусрету са клупе водио пријепољску екипу, стручни штаб је задовољан приказаном игром у последња три сусрета.

“У други део сезоне улазимо растерећени. На пролеће се из “Црвене Звезде“ враћа Вујошевић, из “Бродарца“ Рељић, а из ужичке “Слободе“ Дивац. Три изузетно талентована млада момка. План је да се наредне сезоне боримо за улазак у виши ранг“, каже Малагић.

Победом у општинском дербију “Полимље“ се попело на седму позицију са 23 бода. “Јасен“ је остао на дванаестом месту са исто толико освојених бодова.