Фудбал: "ЈАСЕН“ САМ СЕБЕ ПОБЕДИО

28 septembar 2020

“Полимље“ ремизирало у Прибоју. “Јасен“ изгубио од водеће екипе “Слободе“ из Чачка.

У оквиру 7. кола Западно –моравске зоне, фудбалери “Полимља“ су гостовали у Прибоју код екипе “ФАП-а“. Утакмица је одиграна по кишном времену тако да услови нису дозволили атрактивнији фудбал,па је комшијски дерби завршен без голова.

Са овим бодом Пријепољци су задржали трећу позицију на табели. У следећем колу дочекују “Слогу“ из Бајине Баште.

Бродаревски “Јасен“ је у протеклом колу дочекао лидера на табели, екипу “Слободе“ из Чачка, од које је поражен резултатом 2 – 4.

Према речима тренера Небојше Ружића, екипа “Јасена“ је саму себе победила.

“Направили смо пар грешака које су нас скупо коштале, али не требамо очајавати, већ из овог пораза требамо учити.“

Први погодак за Чачане постигнут је из једанаестерца, што је седми пенал у седам кола свиран против Бродареваца. Други погодак “Слобода“ постиже након дубинске лопте од око 40 метара.У дуелу голамана домаћих Деспотовића и нападача гостију, судија не свира контакт са голманом, па гости воде са 2 – 0.

У другом полувремену голом Цаме “Јасен“ смањује предност Чачана. У наредних двадесет минута оба тима постижу по један погодак. Прво “Слобода“, а затим и “Јасен“ преко Аничића, што утакмици враћа неизвесност. Домаћи у завршници имају прилику за изједначење, међутим Ћирковић одуговлачи са ударцем у петерцу и губи лопту. Иницијатива “Јасена“ принудила је “Слободу“ да избацује лопту далеко у поље домаћих. Једна избачена лопта долази до голмана домаћих који уместо да је избије, покушава да превари нападача гостију, међутим овај је спретнији, отима лопту и постиже го за коначних 2 – 4.

Пораз је спустио Бродаревце са девете на једанаесту позицију на табели. У наредном колу “Јасен“ путује у Севојно, на гостовање истоименој екипи.