ZAVRŠEN JADOVNIČKI ULTRAMARATON

15 jul 2019

Pobednik najduže staze je Konstantin Biktimirovs iz Litvanije, drugi Duško Momić, dok su treće mesto podelili  Živko Tomić i Aleksandar Marković.

Ovogodišnji, peti po redu Jadovnički ultramaraton okupio je ukupno 209 trkača iz 10 zemalja, koji su trčali na tri staze: Jadovničkih 73 km, Jadovnik extreme 53 km i Jadovničkih 22 km. Pa iako vreme nije išlo na ruku takmičarima, niko od učesnika nije odustao od trke koja je, na zadovoljstvo organizatora, prošla bez većih problema.

“ Za nekoliko sati smenila su se četiri godišnja doba ali sve to nije pokolebalo učesnike da završe trke na svim stazama. Najgore su prošli takmičari na stazi Jadovničkih 73 km i 53 km ali nisu odustali i u momentima kada je organizator imao plan da zaustavi trku iz razloga bezbednosti takmičara, kontrolora i svih koji su bili angažovani na ultramaratonu”, kaže Vjekoslav Joksimović, član Organizacionog

2odbora ove sportske manifestacije.

Pobednik najdruže staze je Konstantin Biktimirovs iz Litvanije, drugi Duško Momić, dok su treće mesto podelili  Živko Tomić i Aleksandar Marković.

U kategoriji seniorki prva je bila Žudana Djokić  a za njom su na cilj stigle Kristina Radović I Sandra Trojanović. U kategoriji muškaraca iznad 45 godina najbolji je bio Raymond Hallai, drugo mesto pripalo je Prijepoljcu Miralemu Karišiku, dok je treći na cilj stigao Aleksandar Mitić. Na istoj stazi i u istoj kategoriji kod žena prva je a bila Vera Velimirović a druga Jadranka Tasić.

Pobednik trke na 53 kilometara i najbolji senior bio je Dušan Bazić, drugi na cilj stigao je Milijan Dimitrijević, a treći Predrag Zlatković. Najbolja seniorka bila je Miluša Bošković iz Crne Gore, druga je kroz cilj prošla Nela Lazarević a treća Ana Lukić. U kategoriji preko 45 godina kod muškaraca prvi je bio Milan Bijelić, drugi Dragan Jocić, dok je kroz cilj treći prošao Radomir Milić. Kod žena starijih od 45 godina stazu je osvojila Milena Kunej.

Pobednik trke od 22 kilometra, ujedno i najbolji senior, bio je Antonije Kijanović iz Prijepolja. Drugo mesto zauzeo je Marko Popin dok je treći bio Aleksandar Štajfer.

3

U konkurenciji seniorki, prva je Tatjana Jovanović, druga Olivera Milić, dok je treće mesto osvojila Nataša Mijajlović. U konkurenciji muškaraca preko 45 godina najbolji je bio Igor Simić, drugi je Svante Lundgren a treći Slavoljub Šarić. Kod seniorki najbolja je bila Aleksandra Todorović, druga je bila Ljiljana Viteta a treća Emira Miličević.

Organizatori manifestacije su Klub ekstremnih sportova ,,Fijulj,, Udruženje gradjana ,,Jadovnik” u saradnji sa Skyrunning asocijacijom Srbije.

Cilj manifestacije je promocija jedne od atraktivnijih planina u ovom delu Srbije na kojoj se nalaze i tri zaštićena prirodna dobra: kanjon Mileševke, slapovi Sopotnice i predeo izuzetnih odlika Ozren – Jadovnik.