Пројекат суфинасиран из буџете Републике Србије - Министарство културе и информисања
Ставови изнети у подржаном медијском пројекту нужно не изражавају ставове органа који је доделио средства
Желела је да испољи своју креативност кроз моделирање одеће али кад се запослила у текстилној фирми у Пријепљу, заинтересовала се за машине. „Док сам радила, упоредо сам шест месеци изучавала машине, учила стране језике и припремала се за међународне тестове енглеског језика и математике које сам прошла са више него задовољавајућим поенима и схватила сам да имам велику шансу да аплицирам за различите програме студирања у Европи. Након одобреног студијског програма Машински инжењер у Мађарској, добијам полет и вољу да напустим Србију у потрази за знањем и самоостваривањем“. На факултету у Дунаујвароши само високе оцене, на четвртој години почела је да ради у Schneider Electric, на позицији junior 3D dizajner, где и сада ради и паралелно у Будимпешти похађа магистарске студије мехатронике.
Они су се вратили из Београда, венчали се, нису имали посла у струци, сагледали породична имања у Седобру, конкурисали за средства, отворили сушару за воће. Сада праве и посластице за које сви кажу кад пробају:“Мммм, што је добро“. Имају 1000 стабала шљива и 100 стабала крушке и јабуке. А њих двоје кажу:„У плану нам је да отворимо нова радна места и кроз запошљавање дамо један леп пример младима који се тек одлучују за покретање сопственог бизниса“.
Она је млада, ведра, она напредује, она ради у „Теленору“ као део ATL&Digital маркетиншког тима на позицији Social Media Expert. Каже: „Драж овог посла је и својеврсни парадокс. Бавим се дигиталним маркетингом, а никада пре нисам више била у непосредној комуникацији са људима различитих професија и интересовања. Уметнички фотографи, продуценти, глумци, спортисти, influenseri, frilenseri, web developer ,креативни и разнолики људи који својим знањима обликују вирални свет који све више постаје велики део наше свакодневице“.
„Montesori igračke koje pravim napravile su pravi bum u Srbiji. Zahvaljujući njima sam, za samo dva meseca, sa dve hiljade pratilaca došao do osam hiljada. Od toga mi je svaki četvrti, peti mušterija. I sam sam iznenadjen interesovanjem“, kaže dvadesetsedmogodišnji Haris Aljović, diplomirani geodetski inženjer.
Он је био менаџер информационих технологија у „RegentPorto Montenegro“хотелу, драгуљу Porto Montenegra у Тивту и на Mедитерану. Он је у једном тренутку био кластер ИТ менаџер четири хотела „Аman“ једног од три најлуксузнија хотелска ланца на свету (СветиСтефан, Венеција, Порто Хели и Бодрум). Али одлучио се за нови изазов и од ове године постао ИТ менаџер хотела на Копаонику из америчког ланца „Viceroy“ који свој први хотел у Европи гради баш на Копаонику. Он је рођен у Пријепољу. И има 35 година.
Пројекат који је подржало Министарство за културу и информисање Републике Србије бавиће се истраживањем могућности афирмације рада и стваралачког потенцијала младих људи у средини у којој живе. Кад остану, шта могу, а шта могу кад оду из Пријепоља?